Oyuncaklar

Her çocuk oyuncak sahibi olmak ister, Bizde bu çocukları mutlu etmek için, Arızalı, Bozuk, Kullanılmayan, Kırık, atılacak tüm oyuncakları alıp, tamir edip ihtiyaç sahibi çocuklara hediye ediyoruz.

Videoları izlemek için Tıklayın.
slider image slider image slider image slider image slider image slider image slider image

Atma! Tamir olsun, Çocuklara umut olsun. Projesi kapsamında Yapılan oyuncak çeşitleri

1 ) Peluş oyuncaklar

Peluş oyuncaklar önce dikilecek bölümler dikilir, Yama yapılacak yerleri tamir edilir daha sonra içerisindeki tüm pamuk, elektronik eşyalar ve elyaf çıkartılır. Boşta kalan peluşun üst kısmı yıkanmak için makinaya atılır. Daha sonraki aşamalar sırasına göre yıkama, doldurma, tamir ( Elektronik bölümler) ve takımı, Dikim, Tarama, Hijyenleme, kontrol ve oyuncaklar hazır.


2 ) Demir Oyuncaklar

Bir cok demir oyuncağın Plastik kısımlarında kırılmalar söz konusudur. Kırıklar tamir edilmeye calışılır Tamir edilir durumdakiler yapılır ve hediye edilir. Tamir edilemeyecek durumda olanların tamamı yedek parça olarak kullanılmaktadır.


3 ) Ahşap Oyuncaklar

Bir çok ahşap oyuncağın tamir ihtimali yoktur. Bu yüzden önce tamir edilebilecek oyuncaklar toparlanır. Genelde ahşap oyuncaklar puzzle tarzında oyuncaklar olmaktadır. Puzzle tarzı oyuncaklar tamamlanır ve daha sonra hediye edilir. Tamir edilebilirler edilir edilemeyen ahşap parçalar ihtiyaç sahiplerine yakacak olarak verilmektedir.


4 ) Plastik Oyuncaklar

Plastik oyuncaklar, Eritme yöntemi ile tamir etmeye çalışıyoruz. Tamir edilemeyecek durumda olan oyuncakların, kullanılabilir bölümlerini alıp geri kalanları geri dönüşüm için paralıyor ve oyuncak haline getiriyoruz.


5 ) Elektronik Oyuncaklar

Elektronik oyuncakların %70 - 80 Oranında tamir etme ihtimali yüksektir. Her elektronik oyuncak Tamir edilebilir durumdadır. Büyük bir kısmı tamir olur ve hediye edilir. Tamir olamayacak durumda olan oyuncakların parçalarını kullanarak diğer oyuncaklara takılıp yeni bir oyuncak oluşturulur.


6 ) Kağıt Oyuncaklar

Bir çok kağıt oyuncağın tamir ihtimali yoktur. kağıt oyuncaklar, iyi durumda olanlar birleştirilir ve hediye edilir. Hiç yapılamayacak durumda olanlar ise, ihtiyaç sahibi ailelere yakacak olarak verilmektedir.